Bez kategorii

Mameko – w trosce o sterylność i bezpieczeństwo karmienia w szpitalu

sterylna butelka na mleko

Przygotowując się do porodu rodzice muszą wziąć pod uwagę wiele rzeczy. Od przygotowania odpowiednich dokumentów po zapakowanie wszystkich niezbędnych rzeczy, które będą potrzebne zaraz po narodzinach maleństwa.  W typowej wyprawce do szpitale mogą się więc znaleźć przybory do higieny oraz zestawy ubranek dla dziecka. Jednak istnieją jeszcze inne artykuły, które warto mieć przy sobie. Mowa tutaj o jednorazowych butelkach do karmienia, które świetnie sprawdzają się w szpitalach i na oddziałach noworodkowych. Co takiego jest w nich szczególnego, że bezpiecznie można je użyć podczas karmienia nawet w takim miejscu jak szpital?

Higiena bez konieczności mycia

To, co wyróżnia ten produkt to jego sterylność. Zastosowania butelki Mameko nie wymaga mycia i sterylizacji przed wlaniem mleka i podaniem go dziecku. Rodzice otrzymują gotowy produkt, który można użyć od razu po otwarciu i rozpakowaniu. Elastyczność podania i szybkość karmienia w pełni czystej butelce może zaskoczyć, ale nie ma w tym nic dziwnego lub podchwytliwego. Takie rozwiązanie zostało specjalnie opracowanie do nagłych wypadków, np. nocnego karmienia, spaceru, czy dalekiej podróży. Sprawdzają się tam, gdzie nie ma możliwości umycia i wyparzenia akcesoriów do karmienia. Nie trzeba prosić się o wrzątek w restauracjach czy w samolocie. Butelki są produkowane w temperaturze ponad 200 stopni Celsjusza, co sprawia, że wszelkie bakterie i zarazki są zniszczone.Szczelne pakowanie we filtrowanym pomieszczeniu daje opiekunom pewność, że dostają sterylną i czystą butelkę dla swojego maleństwa.

Z tego też względu butelki Mameko zdobyły uznanie wśród specjalistów i położnych w Wielkiej Brytanii, znajdując tym samym stałe miejsce w wielu szpitalach i na oddziałach noworodkowych. Właśnie w takich instytucjach jałowość jest niezmiernie ważna i w wielu przypadkach chroni delikatny układ odpornościowy niemowlaka przed groźnymi infekcjami.

Znaczenie sterylności

Warto wspomnieć, że szpital jest wyjątkową placówką medyczną, w której obowiązują rygorystyczne zasady utrzymania bezpieczeństwa i higieny. I nie dotyczą one wyłącznie pacjentów. W dużej mierze chodzi o akcesoria oraz sprzęt, które są codziennie używane przy różnych czynnościach czy zabiegach. Łatwość z jaką rozprzestrzeniają się zarazki oraz bakterie jest duża. Wystarczy wspomnieć o sali, w której przebywają chorujące ze sobą osoby. Spora liczba ludzi skupionych na małej powierzchni znacznie podnosi ryzyko zachorowania i rozwoju różnych infekcji. Dlatego też tak często niemowlaki ulegają rozmaitym chorobom podczas przebywania w szpitalu. Sterylne butelki Mameko to pewność, że żadne bakterie ani grzyby nie dostaną się do pokarmu maleństwa.

Jednorazowość a szpital

Jednorazowość tego artykułu ma tu kluczowe znaczenie. Za każdym razem rodzice otrzymują czystą i nową butelkę, która nie będzie nosiła śladów użytkowania. Bez zadrapań, zarysowań albo mikroskopijnych resztek jedzenia, które rozłożyło się w zakamarkach butelki czy smoczka. W przypadku dłuższego przebywania dziecka w szpitalu użycie takiego artykułu jest jak najbardziej wskazane. Częste mycie dużej ilości standardowych akcesoriów do karmienia stosowanych przez różne dzieci jest nie tylko męczące dla personelu szpitalnego, ale niesie ze sobą możliwość niedokładnego umycia i ryzyko przeniesienia zarazków z jednej osoby na drugą. Niektóre modele butelek ze względu na wysoką temperaturę panującą w autoklawie mogą uwalniać szkodliwe dla zdrowia dziecka ftaleny lub inne substancje chemiczne. Butelki sterylne Mameko są odporne na takie rzeczy i co najważniejsze nie posiadają w swoim składzie żadnych szkodliwych środków i związków, które mogą zagrozić zdrowiu i życiu najmłodszych.

 

Wiece o MAMEKO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *