Bez kategorii

Plusy jednorazowych butelek do karmienia

Butelki do karmienia dla niemowląt są niezbędnym dodatkiem w opiece i odżywianiu każdego maluszka. Rodzice mają do wyboru szeroką gamę wzorów i firm oferujących tego typu produkty. Producenci prześcigają się w wymyślaniu unikalnych zestawów czy serii, aby tylko zachęcić potencjalnych klientów do kupna. Niektóre z nich wyróżniają się właściwościami, np. antykolkowym smoczkiem lub unikatowym systemem podgrzewania mleka.

Jednak nie wszystkie oczekiwania i zalety produktów pomagają faktycznie w karmieniu dziecka. Niezależnie od tego jaki kolor, wzór czy firmę wybiorą rodzice może się okazać, że maluszek będzie miał problemy z odstawieniem od piersi i nie zaakceptuje picia z butelki. W takich przypadkach nawet najbardziej zachwalany produkt o wyjątkowych właściwościach może nie zdać egzaminu. Rodzice będą musieli przygotować się poszukiwania tej idealnej butelki, która będzie sprawdzać się podczas każdego karmienia. Niestety takie działanie niesie ze sobą spore wydatki.

Tanio i bezpiecznie

Na szczęście można połączyć przyjemne z pożytecznym. Rodzice mogą dostarczyć dziecku posiłek w zdrowy i bezpieczny sposób, jednocześnie nie powodując uszczerbku w budżecie domowym. Rozwiązaniem jest butelka jednorazowa do karmienia, której nie trzeba myć i sterylizować.

Dla porównania tradycyjne butelki wielokrotnego użycia trzeba za każdym razem dokładnie wyczyścić oraz wyjałowić. Nawet drobne pozostałości po jedzeniu mogą być siedliskiem groźnych dla dziecka bakterii czy grzybów. Sprawa z utrzymaniem czystości jeszcze bardziej się komplikuje, gdy opiekunowie podają mleko w butelkach o nietypowych kształtach albo węższych szyjkach. Dotarcie do głębszych miejsc czy dna takiego modelu jest żmudne i może skutkować niedokładnym umyciem akcesoria. Sterylizacja przyrządów do karmienia dla maluszka to dodatkowy kłopot. Gotowanie wody, oczekiwanie na zakończenie wyparzania, studzenie – wszystko to wpływa na wydłużenie czasu podania pokarmu.

Zawsze czysta i wysterylizowana

Jednorazowych butelek do karmienia nie trzeba myć. Pakowane w sterylnie zamknięte pudełka są natychmiastową odpowiedzią na głód maluszka. Co więcej, materiały stosowane w jednorazowych butelkach nie są w żaden sposób szkodliwe dla dziecka. Posiadają odpowiednie certyfikaty, które zapewniają, że produkt nie ma w składzie BPA czy chociażby ftalenów. Wymienione składniki mogą pod wpływem zbyt wysokiej temperatury uwolnić szkodliwe składniki do pokarmu, które następnie zostanie spożyte przez dziecko.

Długotrwałe używanie butelek wielorazowych powoduje ich uszkodzenia, takie jak: rysy, pęknięcia czy starcia wzorów, skali do odmierzania czy kolorów. Takie mankamenty produktu mogą również powstać z winy rodzica, np. mycie butelek przy pomocy silnych środków chemicznych czy szorowanie zabrudzeń ostrymi gąbkami lub czyścikami. W rzeczywistości wielokrotnie używana i myta butelka nie wygląda estetycznie i przyjemnie dla oka.

Komfortowo i praktycznie

W nocy, na spacerze czy podczas jazdy samochodem dziecko ma zapewnioną higieniczną butelkę bez konieczności jej przygotowywania. Wlanie odciągniętego mleka czy mieszanki mleka modyfikowanego już nie będzie stanowiło problemu.

Butelka do mleka przyjazna naturze

W trosce o środowisko naturalne, materiały z jakich są wyprodukowane jednorazowe butelki nadają się w 100% do recyklingu. Zatem mogą zostać poddane ponownej obróbce i wykorzystane w produkcji innych rzeczy.

Wiece o MAMEKO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *